Naikinti skruzdėles sode gali kiekvienas

Sodo skruzdėlės dažniausiai įsikuria gėlynuose, po šaligatvio plytelėmis, po namo pamatais, šiltnamiuose, po polietileno priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose. Paprastai skruzdėlyną jos stato prie kraujažolių, ugniažolių ar gysločių, ant kurių perneša amarus – pagrindinį savo maistą. Skruzdės nėra sodo kenkėjos, tačiau sodo skruzdžių sąjunga su amarais gali padaryti nemažai žalos vaismedžiams, vaiskrūmiams, uogakrūmiams ir kitiems dekoratyviesiems augalams.

Į žmogaus būstą sodo skruzdėlės užklysta ieškodamos maisto, ypač saldumynų, ir jei jau viena skruzdėlė aptiko gardų kąsnelį, galima tikėtis ištisos skruzdžių kolonijos antplūdžio. Skruzdėles domina bet koks maistas, kurį galima rasti neuždengtuose induose, naminių gyvūnų dubenėliuose, šiukšlių dėžėse. Todėl reikia žinoti, kokie yra kovos su sodo skruzdėlėmis būdai.

Kovos su skruzdėlėmis būdai

* Laikykite maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose.

* Reguliariai valykite virtuvės baldų paviršius ir grindis, kad skruzdės neaptiktų maisto likučių.

* Nepalikite maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose.

* Užtaisykite visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdėlės neįsirengtų ten savo būsto.

* Sode reguliariai surinkite nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinkite pernokusius vaisius, kurie vilioja skruzdėles ir skatina jas kopti į medžius.

* Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose pamėtykite išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų. Skruzdėlėms taip pat nepatinka kavos tirščių kvapas.

Jei skruzdėlės pamėgo jūsų namus ir apsistojo juose ilgesniam laikui, galite bandyti susidoroti su jomis fizinėmis priemonėmis.

* Surinkite skruzdes drėgna kempine ar skudurėliu.

* Iškaskite apsauginius griovelius aplink naminių gyvūnų dubenėlius su vandeniu. Griovelius pripildykite vandeniu, įpylę ten plovimo ar skalbimo priemonių, kad skruzdės nesumanytų plaukioti.

* Jei skruzdės įsikūrė gėlių vazonėlyje, šalia gėlių vazono pastatykite kita vazonėlį, pripildytą sausų žemių ir smėlio mišiniu, ir abu vazonus sujunkite tilteliu iš medinės lazdelės. Į vazoną, kur įsikūrė skruzdės, gausiai pripilkite vandens – skruzdės kaip mat ims bėgti iš užtvindytų namų į sausą vazoną. Kai skruzdės baigs nešti visus savo vaikus, dar kartą užtvindykite gėlių vazoną, kad iš augalo nulipusios skruzdėlės nesugalvotų pasilikti. Vazoną su skruzdėmis išneškite į lauką.

* Po namo pamatais ar šaligatvio plytelėmis įsikūrusias skruzdėles galima išvyti, užtvindžius jų namus muiluotu vandeniu (galima panaudoti ir šunims skirtą šampūną nuo blusų).

* Efektyviai skruzdes naikina mielės. Paimkite graikinio riešuto didumo mielių gabalėlį, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens (galite įmaišyti truputį medaus arba uogienės). Masalą sudėkite į tuščias degtukų dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skruzdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks.

Svarbiausia nepersistenkite. Būkite atidūs gyvajai gamtai, kuri yra aplink jus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *