Laistytuvo pagalba praverčia ne tik vasarą

Ar laistyti augalus rudenį?

Daugėliui ši idėja gali pasirodyti nepriimtina rudeniškam orui, ypač Lietuvoje, tačiau įsivaizduokite tokį vaizdą- ruduo šiltas, daug saulės spindulių, labai maža lietaus. Kas tuomet nutinka mūsų sodo augalams? Kad ir tie parys medžiai, žinoma, jie daug aktyvesni pavasarį ir vasarą, tačiau rudenį šie žalieji taip pat atlieka gyvybinius procesus, o ar tai įmanoma be vandens? Tikriausiai, kad ne… Puiki idėja tokio rūdens atvėju prieš žemės įšalą būtų augalus palaistyti. Tai padėtų užtikrinti, jog žiemą augalas pasitiktų jai pasiruošęs.

Žinoma, reikėtų aptarti ir itin drėgno rudens pavizdį. Tuomet laistymas tikrai ne į naudą… Jei pasitaikytų ypač lietingas laikotarpis, viena iš išeiių būtų drenažo gerinimas. Aptarkime vejos paruošimą. Yra žinoma, jog į stipriai suspausta ar sutryptą žemę vanduo susigeria daug sunkiau. Tad taigali labai pabloginti vejos būseną rudens sezono metu. Norint to išvengti, reikėtų į rankas paimti šakę ir žemių kauptuką bei keliauti supurenti tų žemės vietų. Tuomet ir dirvožėmio kokybė bus geresnė, nes lengviau gaus deguonies, ir nesusidarys vejai neigiamą įtaką turinčios ilgai užsiliekančios pelkės.

Prasidedant šaltajam metui nebeturime darbų lauke, tačiau 

galime pasidarbuoti ir kitaip

Neužmirškime pasirūpinti ir sodo priežiūros įrankiais. Sutvarkę savo žemės lopinėlį žiemos sezonui galite kiek atsikvėpti. Būtų patartina nuvalyti nuo žemių

kastuvus bei grėblius, taip pat juos nuplauti ir nusausinti. Sodo prekių parduotuvėse neseniai pasirodė įvairūs preparatai, nekenksmingi augalams ir tuo pačiu pagelbėjantys įrankių priežiūrai. Vienas iš jų būtų purškiklis nuo rūdijimo, o juk kartais nė nepagalvojame apie tai, kur ir kaip laikome savo įrankius. Dažniausiai tai nešildoma, kartais ir drėgna patalpa, kurioje yra puikios sąlygos rūdijimo

procesui… Tad griebkime į rankas įrankius ir juos sutvarkykime žiemai. Juk daug maloniau bus užsiimti sodininkyste pavasarį į rankas paėmus puikiai išsilaikiusias ir geros būklės darbo priemones.

Taip pat, paruošę įrankius pasirūpinkime ir vieta, kurioje juos laikysime žiemą. Šį kartą kalbėsime ne apie pačią patalpą, o apie jos dizainą bei galimas įrankių sudėliojimo pozicijas.

Pirmasis patarimas būtų suskirstyti įrankius bei visas kitas priemones pagal jų paskirtį (funkciją). Kad ir į tokias grupeles kaip: trąšos, žemės tvarkymo įrankiai, medžių genėjimo įrankiai, vaistai (purškalai) nuo įvairių kenkėjų. Tai padėtų lengviau orientuotis visame sandėliuke.

Antrasis patarimas- surūšiuoti pagal sezoniškumą. Tarkim vienoje pusėje priemonės, reikalingos pavasarį, kitoje reikalingos vasarą, o trečioje- reikalingos žiemą.

Ir trečiasis patarimas- apgalvoti kaip laikysite daiktus. Juk tiesiog sumesti į kampa jie atrodys neestetiškai ir netvarkingai. Gal būtų prieinami įvairūs kabliukai, gal spintelės, o gal paprastos lentynos ar dėžės? Tai jau priklauso nuo žmogaus individualių poreikių ir noro.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *