Kūrenimas malkomis dažnai sukelia nepatogumų

Dabar jau tokie laikai, kad norėdami namuose jausti šiluma tiesiog privalome mokėti dideles sumas pinigų. Tačiau skirtingi žmonės renkasi ir skirtingus apsišildymo būdus. Vieni investuoja į geresnį namo apšildymą, antri vertina kompaktiškumą ir renkasi kūrenimą briketais, o treti – pasistatę pečių arba katilą vis dar vargsta su malkomis. Be abejonės šis metodas yra vienas seniausių, tad juo naudojantis mažiau šansų jausti šaltį. Tačiau būtent rūpindamiesi malkų atgabenimu susiduriame su galybe problemų.

Pirmiausia pradėkime nuo to, jog dažnam iš mūsų pasitaiko, jog neturime vietos, kurioje galėtumėme malkas sukrauti ir gerai išdžiovinti. Juk ne paslaptis, jog būtent sausos malkos skleidžia geriausią šilumą. IŠ to išeina išvada, jog reikia susiręsti pavėsinę ar pastogę, kurioje galėtume sukrauti atsigabentą turtą. Kaip tik artėja šiltasis metų laikotarpis, kuomet galime tuo ir pasirūpinti. Svarbu atsiminti, jog pastatytoje vietoje džiovinsime malkas, tad ji turėtų būti atvira ir perpučiama vėjo. Tokiu būdu pagreitinsime vandens garavimą. Taip pat, pravartu atkreipti ir į pačios pastogės vietą. Ją galite statyti prie namo šono arba ne itin naudojamame sklypo kampe. Kalbant apie gerą malkų džiuvimą vertėtų atkreipti dėmesį, jog pietinėje pusėje, kur šviečia ir šildo saulė, malkos išdžius daug greičiau nei šiaurinėje pusėje esančiame pavėsyje. Tad nusprendę susiręsti pašiūrę būtinai atkreipkite dėmesį į pasirinktąją vietą. Be abejonės galima pasitelkti ir visiems gerai žinomą ir nuo seno paplitusį malkų laikymą – sukrovimą į kūgį. Vadinasi atsižvelgdami į turimą žemės sklypo plotą bei kantrybės ar laiko kiekį galite pasirinkti tinkamiausią sandėliavimo būdą.

Kita ir ne ką prastesnė problema yra kasmet kylantis klausimas: Iš kur gauti malkų?. Daugelis žmonių apsirūpina reikiamomis sankaupomis tik vieniems metams į priekį, tad sekančiais vėl susiduria su ta problema. Patarimas labai paprastas – jei gavote sausų, Jums tinkančio dydžio bei kokybiškų malkų, tiesiog išsisaugokite vežėjo kontaktus ir kitą kartą nereikės sukti galvos. Taip pat, vienas iš variantų yra paklausti kaimynų ar kitų pažįstamų. Turbūt ir taip aišku, jog tikrai ne tik Jūs namus apšildote malkomis, tad tikrai nesunkiai turėtumėte rasti žmonių, kurie galėtų padėti.

Ir paskutinis malkų „kabliukas“ yra vis kylanti jų kaina. Tad nusprendėme patarti ne itin sudėtingą šios problemos sprendimo būdą. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo sodo medžius. Gal yra didelių bei pasenusių, kurie nebeatlieka savo funkcijos (nebeveda vaisių ar uogų) ir tiesiog užima vietą. Jei taip, galite pasirūpinti jo pašalinimu. Būtent tokiu būdu nušausite du zuikius vienu šūviu- padidinsite turimos laisvos erdvės plotą ir tuo pačiu gausite malkų ateinančiai žiemai. Taip pat, galite pasidomėti miškų švarinimu. Dažnai pasitaiko, jog būtent šiose vietovėse vyrauja netvarka, nes eigulys neranda žmogaus, kuris galėtų padėti padaryti tvarką (tai yra panaikinti nereikalingus medžius). Tad tai taip pat yra vienas iš malkų gavimo variantų. Tačiau prieš juo užsiimdami būtinai gaukite raštišką miško prižiūrėtojo leidimą. Kitu atveju tai gali būti palaikyta vagyste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *